Nejaktuálnější letní tipy…

Živá hudba se vrací do Prahy, přichází Rozmarné hudební léto

Už vám chybí živé hraní a společenský kontakt s přáteli? Pořadatelům koncertů i hudebníkům také, a proto přichází s projektem, kterým hodlají přes léto udělat radost hudebním příznivcům. Koncerty pod hlavičkou ROZMARNÉ HUDEBNÍ LÉTO odstartují už 4. června vystoupením Michala Prokopa & Framus Five v pražských Žlutých lázních. Následovat bude koncert Buty 17.června na stejném místě. Vstupenky na první akce jsou k dostání od dnešního dne v síti www.goout.net.

Jak dobře víme, v čase koronovirové krize byla zrušena resp. na příští rok odsunuta dlouhá řada skvělých festivalů i velkých koncertů. To ale neznamená, že posluchači živé hudby musejí nutně trpět nedostatkem. Ukázat, že „možnosti tu sou“, jak praví klasik, hodlá hudební série Rozmarné hudební léto na několika místech v Praze v průběhu celého léta. Lokality koncertů budou kapacitně i hygienicky přizpůsobeny aktuální situaci. Zároveň bude primárním přáním pořadatelů, aby si návštěvníci na těchto akcích užili maximální komfort a pohodu. Agentura Joe´s Garage Live může v tomto ohledu stavět na dlouholetých bohatých zkušenostech, které má s pořádáním koncertů i ze spolupráce na festivalech různých velikostí.

Vstupenky v limitovaných počtech aktuálně povolených kapacit na jednotlivé termíny jsou nyní v prodeji. Na první dva koncerty je zatím k dispozici 250 vstupenek. V případě, že by zájem o ně převýšil omezené počty, jsme připraveni divákům nabídnout rezervaci vstupenek. A kdyby se situace vyvíjela pozitivně a kapacita byla navýšena, budeme je prodávat podle pořadí rezervací. V běžné situaci prázdninového hudebního provozu není zvykem, aby v Praze mohl člověk zažít v komorní atmosféře top kvalitní hudební produkce pod širým nebem. Letos tomu bude jinak: hudební scéna i diváci budou přes toto rozmarné léto potřebovat aspoň trochu uvolnění. Proto si myslíme, že naše nabídka účastníky plánovaných akcí potěší,“ říká Štěpán Rückl z agentury Joe´s Garage Live.

V tuto chvíli je jasné, že „slavnostní výkop“ Rozmarného hudebního léta provede 4. června ve Žlutých lázních Michal Prokop & Framus Five, následovat budou o čtrnáct dní později, 17. června, na témže místě Buty. „V tuto chvíli připravujeme i další akce a budeme se snažit rozšířit je o další lokace,“ dodává Štěpán Rückl.

Rozmarné hudební léto připravuje Štěpán Rückl z agentury Joe’s Garage ve spolupráci s Davidem Gaydečkou a Martinem Voňkou, producenty akcí United Islands of Prague a Metronome Prague a s výtvarníkem Pavlem Šťastným ze studia Plechárna Design Factory, který navrhl logo a vizuální styl celé koncertní série.

Program jednotlivých akcí bude aktualizován na webu www.hudebnileto.cz.