Nejaktuálnější letní tipy…

Zhubněte s radostí: Začněte cestu k lepší postavě zdravým vařením!

Naskákala kila nahoru a dolů se jim moc nechce? Nebo jen potřebujete nabrat kondici po únavném vánočním období, kdy jste podobně jako většina populace jedli hůře než po zbytek roku. Ať je to jakkoli, zdravější vaření vám pomůže, jelikož tvoří až 80 procent úspěchu při snižování hmotnosti.

Hubnutí začíná zdravým vařením

Abyste mohli vařit skutečně zdravě a bez kompromisů, pomohou vám k tomu praktičtí pomocníci do kuchyně. Kde jsou ty časy, kdy vám stačil sporák a něj pár hrnců a pánev. Ne, pokud chcete být zdravější, musíte se naučit vařit jinak než doposud.

Pomůže vám mimo jiné i domácí pekárna, ve které si můžete připravit nejen vlastní chleba. Konkrétně plně automatická domácí pekárna ETA Delicca II 7149 90030 je k dispozici v designovém nerezovém provedení a s přehledným displejem s dotykovým ovládáním. Připravíte s ní komplet chléb včetně jeho celozrnných a bezlepkových variant. A kromě toho třeba i těsto na žitné koláče, sekanou nebo džemy bez chemie a domácí jogurty. Zařízení s příkonem 850 W disponuje i šikovnými funkcemi typu automatického udržování teploty nebo odloženého startu a v Electro Worldu ho zakoupíte za 3 999 Kč.

Hubnutí začíná zdravým vařením

Foto: Electroworld.cz

Přemýšleli jste vždycky, jak připravit dokonalou rýži? Že se vám při vaření rýže vždycky slepí? Řešením je víceúčelový rýžovar Lauben Low Sugar Rice Cooker 1500AT, s jehož pomocí dokonale připravíte jakýkoliv druh rýže, a ještě mnohem víc. Je totiž vybaven šesti nastavitelnými režimy, a tak si poradí i s luštěninami, ovesnou kaší nebo polévkami. Díky funkcím opětovného ohřevu, časovače nebo „udržovače tepla“ keep warm na vás vaše jídlo může ve vybranou chvíli čekat přesně tak teplé, jak teplé ho potřebujete. Navíc jako jediný dokáže automaticky oddělit přebytečné cukry od škrobu, takže si rýži vychutnáte zdravěji než kdykoli před tím. Za tuhle vychytávku zaplatíte 2 190 Kč.

Hubnutí začíná zdravým vařením

Foto: Electroworld.cz

Nic není tak trendy v oblasti zdravé přípravy jídla jako pomalé vaření. S tím vám může pomoci pomalý hrnec Russell Hobbs 25630-56 Sous-Vide, jenž nabízí kapacitu 6,5 litru a vejde se tak do něj až osm porcí. Metoda sous-vide se od ostatních odlišuje tím, že se při ní jídlo vaří za přesné teploty ve vzduchotěsném obalu umístěném ve vodní lázni. Maso, ryby nebo ovoce se v pomalém hrnci vaří i několik hodin, ale nemusíte se bát, že by vám takové vaření nějak výrazně zvedlo účty za elektřinu – maximální výkon je totiž 350 W a ani této hodnoty při vaření běžně nedosáhnete. Potřebné teploty jsou zde totiž mnohem nižší než třeba při běžném pečení v troubě. Za model od Russell Hobbs zaplatíte 2 599 Kč.

Hubnutí začíná zdravým vařením

Foto: Electroworld.cz

Potřebné vitamíny do sebe nejlépe dostanete formou ovocných a zeleninových smoothie, nebo chcete-li koktejlů. K tomuto účelu se určitě bude hodit smoothie mixér, třeba Nutribullet NB606DG s nádobkou o objemu 0,7 litru a 6křídlovou extrakční čepelí, která ovoce a zeleninu spolehlivě rozdrtí na minimální kousíčky. Mixér se chlubí i obrovským poloměrem míchání (7,5 cm) a cyklónovým efektem, které zajišťují rychlou práci (jen 30 sekund) a vysokou účinnost při plném výkonu (600 W). Tohle ideální řešení pro váš zdravý životní styl pořídíte za 1 490 Kč.

Hubnutí začíná zdravým vařením

Foto: Electroworld.cz

A nakonec tu máme tip na parní hrnec Tefal VC502D10 Convenient Series Deluxe. Ten dokáže opět zdravým způsobem připravit zdravá jídla. Je vybaven 8 všestrannými programy a intuitivním dotykovým displejem. 5 přednastavených programů je podle ingrediencí (měkká zelenina, tvrdá zelenina, ryby, rýže/luštěniny, drůbež) následované funkcemi pro rozmrazování, ohřívání a udržování teploty. Lze s ním připravit a 3chodové menu pro 4 osoby. Zajímavostí je i závazek firmy, že výrobek bude opravitelný po dobu více než 15 let, a to z důvodu snížení generování zbytečného odpadu. Parní hrnec seženete za 3 599 Kč.

Hubnutí začíná zdravým vařením

Foto: Electroworld.cz

Udržet si zdravý životní styl může být s novými pomocníky v kuchyni poměrně snadné. Stačí se jen rozhodnout a změnit si postavu k nepoznání. Už si přestaňte stěžovat a něco se sebou udělejte dnes, zítra, pozítří a každý další den. Uvidíte, že změna přijde.

Zdroj foto: Electroworld