Nejaktuálnější letní tipy…

Úspěšné sportovní soustředění záleží na pečlivém plánování a vhodném ubytování

Čas letních sportovních soustředění se blíží a sportovní kluby a týmy, které ještě nemají zamluvené ubytování, by si měly pospíšit. Jak najít to ideální místo pro uspořádání sportovního pobytu? Kromě pečlivého výběru prostoru určitě zohledněte i okolí a další aspekty.

Vlastnosti ideálního ubytovacího zařízení pro sportovní soustředění

Aktivní sportovci jistě vědí, že léto rozhodně není pouze časem odpočinku, ale i tvrdého tréninku. Zvykem je v tomto období pořádat sportovní soustředění, na kterých mají týmy možnost posílit své vzájemné vztahy, ale hlavně zapracovat na svých výkonech. Důležitou vlastností, kterou musí ubytovací zařízení pro sportovce splňovat, je dostatek místa pro sportovní aktivity, ideálně tělocvična, ve které může družstvo strávit deštivá odpoledne a také multifunkční hala.

Zázemí pro teambuildingové aktivity je vítáno

Ovšem důležitou součástí tréninku je také odpočinek a teambuildingové aktivity. Ohromné oblibě se těší discgolf, paintball a lanová centra. Jakékoliv aktivity, které stmelí tým jsou vítány. Co se odpočinku týče, není od věci, když je ubytování situováno v krásné přírodě a dají se podnikat procházky a výlety do blízkého i vzdáleného okolí.

Myslete i na stravování

K těm nejlepším sportovním výkonům přispívá i vhodná strava. Zjistěte si dopředu, jaké možnosti stravování ubytovací zařízení nabízí a zohledněte to při výběru.

Stejně jako úspěšnost sportovního soustředění záleží na tom, jak propracovaný je denní rozvrh, rozhodující je také místo, na které se s týmem vydáte. Zjistěte si o něm maximum informací a na základě nich se následně rozhodněte. Pokud se ubytovací zařízení nachází v krásné přírodě a disponuje tělocvičnou, halou a dalším zázemím pro sportovní aktivity, máte vyhráno.

Zdroj obrázku: Tsuguliev / Shutterstock.com