Nejaktuálnější letní tipy…

Tip na sobotní výlet: Retro motoráčkem Kozel expres z Prahy do pivovaru Velké Popovice

Hledáte-li netradiční výletní cíl, vydejte se za zábavou i poučením do pivovaru Velké Popovice, který je nejen rodištěm legendárního Kozla, ale také jedním z nejmalebnějších pivovarů u nás. Každou sobotu od 13. června až do 19. září vás tam bezpečně a bez starostí s kolonami či parkováním doveze speciální Kozel expres.

Motorový vůz řady 810 v retro nátěru 80. let vyjede v 10:19 z pražského Hlavního nádraží a dopraví vás v 11:18 přímo do Velkých Popovic. Společně s průvodcem pak zamíříte za poznáním pozoruhodného příběhu pivovaru, jehož historie se píše již od roku 1874. Během komentované prohlídky Po stopách Kozla se dozvíte mnoho zajímavého, například se seznámíte s příběhem zakladatelské rodiny Ringhofferů, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo, prohlédnete si současnou i historickou varnu či expozici pivních obalů.

Obzvláště oblíbenou částí prohlídky je návštěva pivovarských sklepů s rozšířenou degustací piva Velkopopovický Kozel. Na závěr pozdravíte živého maskota pivovaru kozla Oldu. Po prohlídce máte přibližně hodinku do odjezdu vlaku, kterou můžete strávit v sousední Velkopopovické Kozlovně, kde k obědu dostanete pivo zdarma, nebo se pokochat krásnou krajinou v okolí pivovaru. Zpět do Prahy vás Kozel expres odveze v 14:40.

Jízdenku v ceně 430 Kč doporučujeme zakoupit online předem na webu https://kozel.colosseum.eu/kozel/list, případně bude probíhat doprodej jízdenek přímo ve vlaku Kozel expres. V ceně je zahrnuta prohlídka pivovaru, zpáteční jízdenka a 1x pivo ve Velkopopovické Kozlovně k obědu.

Více na www.kozel.cz.