Nejaktuálnější letní tipy…

Street Food Festival v pivovaru Velké Popovice

Poslední srpnovou sobotu, 29. 8. od 10 do 20 hodin, se v areálu pivovaru Velké Popovice uskuteční první ročník Street Food Festivalu.

Na výběr budou asijské speciality, čerstvé ryby, šťavnaté burgery či tradiční pokrmy z exotických zemí. Milovníky sladkostí potěší dozlatova usmažené koblížky, křehké vafle, nadýchané makronky, ledové nanuky a další dezerty. Vše korunováno poctivým velkopopovickým pivem. Zpříjemněte si závěr prázdnin chutěmi a vůněmi z celého světa!

Na komentované prohlídky velkopopovického pivovaru se můžete vydat v 11, 12, 13, 14, 15 a 16 hodin – doporučujeme on-line rezervaci na https://kozel.colosseum.eu/kozel/list. Dozvíte se mnoho zajímavého, například se seznámíte s příběhem zakladatelské rodiny Ringhofferů, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé pivo Velkopopovický Kozel, prohlédnete si současnou i historickou varnu či expozici pivních obalů a potkáte živého maskota pivovaru kozla Oldu.

Pokud si chcete výlet na Street Food Festival užít opravdu naplno, vydejte se na něj vláčkem Kozel expres, který vyjíždí v 10:19 hodin z pražského Hlavního nádraží a odveze vás přímo do malebného pivovaru. Cena jízdenky je 430 Kč a zahrnuje cestu vlakem i prohlídku pivovaru. (Více informací o Kozel expresu na https://www.kozel.cz/pivovar/kozel-expres.) Během dne bude vlak také pendlovat mezi zastávkami Strančice a Velké Popovice. Jednosměrné jízdné činí 50 Kč (jízdní řád na https://www.kozel.cz/news/street-food-festival-29-8-2020)

Nezapomeňte navštívit Kozlí obchůdek, kde si mimo originálních pivních suvenýrů můžete zakoupit i čerstvě stočené pivo Velkopopovický Kozel Černý nebo Mistrův ležák v jednolitrových patentních lahvích,“ doporučuje Eva Kršňáková, vedoucí Návštěvnického centra.