Nejaktuálnější letní tipy…

Radlická žije! Radlická kulturní sportovna je připravena na letní sezónu

Legendární Radlická kulturní sportovna na pražském Smíchově znovu ožívá hudbou, sportem, filmem, tancem a kulturou! Letní spot, kousek od stanice metra Anděl, má za cíl vrátit pravidelnou dávku kultury na Prahu 5.

Písečná pláž s lehátky a barem uprostřed města? Znít to neuvěřitelně, ale díky partě z Dudes&Barbies production a podpory radnice Prahy 5 se může neuvěřitelné stát skutečností. Radlická kulturní sportovna nachystala pro své návštěvníky zahrádku s pláží, na kterou se navezlo cca 36 tun písku, a notnou dávku kulturních zážitků po celé léto.

Každé úterý, čtvrtek a sobotu se v Radlické otevře letní kinoPět, v pátek bude žít hudbou, v pondělí tancem a ve středu další kulturou. „Občas to bude naprostá klasika, sem tam nějaký underground a myslíme i na nadšené cestovatele, dokumentaristy a tanečníky. Jisté je, že nudit se určitě nebudete!“zve Kateřina Šandová z Dudes&Barbies.

Hlavním partnerem dočasného projektu se stala IKEA Česká republika, díky které se mohou návštěvníci těšit na desingový venkovní nábytek, doplňky a v průběhu srpna i na švédský týden včetně food trucku. Dnes je tedy prostor nedaleko pražského Anděla osídlen barevnými křesílky, taburety, lampióny, jež v době, kdy bude většina lidí trávit léto v Česku, evokují roztančenou Kubu 60. let z IKEA.

Chceme být součástí místní komunity a projekt s Dudes&Barbies production nám k tomu dal další příležitost. Dlouhodobě je pro nás důležité inspirovat lidi k udržitelnému způsobu života. Toto téma bude rezonovat v průběhu celé naší spolupráce. Během léta plánujeme využít místo například k organizaci workshopu, při kterém nám návštěvníci mohou pomoci s vytvořením nové služby, jejímž cílem bude prodloužit život nábytku. V rámci švédského týdne představíme novinku v podobě nových švédských bezmasých kuliček. Veškeré vybavení, které jsme Radlické kulturní sportovně poskytli, dostane na konci léta druhý život. Lidé si budou moci nábytek odkoupit na společně organizovaném IKEA marketu,“říká Vladimír Víšek, manažer pro trvalou udržitelnost, IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

Letní zóna kulturní sportovny je aktuálně otevřená každý den. Domácí limonádu a kávu obstará nedaleká Kavárna, co hledá jméno a připraveno bude občerstvení složené z různých food konceptů.

Kompletní program akcí na www.radlickazije.cz.