Nejaktuálnější letní tipy…

Proč si užít tuzemskou dovolenou? Moře ani nepotřebujete

Mnoho Čechů v posledních letech začíná preferovat tuzemskou letní dovolenou, a to z jednoho hlavního důvodu, a tím jsou finance. Dovolená v Česku rozhodně není podřadná. A i přesto, že nedisponujeme mořem, najde se zde mnoha pláží, které byste od těch přímořských na pohled ani nerozeznali.

Přeplněné pláže

Těšíte se, že si u moře roztáhnete deku či lehátko, zalehnete a budete si v klidu užívat slunečních paprsků? Tak to jste se opravdu zmýlili. Pokud se nevydáte na nějaké opravdu odlehlé pláže do exotických krajin, počítejte s tím, že kolem vás bude stále běhat nějaké dítko či plážový prodavač všeho možného. V sezóně je to u moře prostě hlava na hlavě, a to doslova. Proč si raději nesbalit deku někam k rybníku, vychutnat si příjemnou knihu a spokojeně relaxovat?

Zdroj foto: Halfpoint / Shutterstock.com

Sportovní vyžití

Netvrdíme, že v cizině se nedá sportovně vyžít, nicméně není příjemnější, když využijete přímo nějaký sportovní areál s ubytováním, který nabízí mnoho možností, jak se sportovně vyřádit? A nejenom vy, ale také vaše děti. Dovolená není jenom o povalování se na pláži, ale také o zážitcích a aktivním pohybu. U moře asi budete těžko hledat areál, který splní potřeby všech členů vaší rodiny. Co takhle si ráno zajít zaplavat do bazénu, potom společně s rodinou na paintball, následně děti vyslat třeba do lanového parku, dospělí si mohou půjčit koloběžky, zajít na lezeckou věž či si zahrát golf. A na druhý den klidně můžete sjet řeku a užít si tak neobyčejný rodinný zážitek, který vás stmelí.

Snadnější doprava

V cizině jste vázáni pouze na letadlo či jinou formu dopravy. U nás stačí nastartovat auto a vyjet si na poznávací výlet kamkoli budete chtít. Také v případě, že se stane něco nečekaného je řešení problému mnohem jednodušší a bezpečnější.

Dovolená v tuzemsku je prostě mnohem lepší, než se může zdát.

Zdroj foto: Halfpoint / Shutterstock.com