Nejaktuálnější letní tipy…

Prestižní závod SAZKA Tour startuje již tento týden

Třináctý ročník etapového závodu první kategorie UCI letos poprvé startuje pod názvem SAZKA Tour. Pojede se ve čtyřech krajích od 5. do 8. srpna 2021. Organizátoři letos opět slibují výjimečný sportovní zážitek, ale i velice zajímavý doprovodný program napojený na nového titulárního partnera – společnost Sazka.

Letošní trasa SAZKA Tour bude 671,5 km dlouhá s převýšením 9925 m a je situována do regionů Olomouckého, Moravskoslezského, Pardubického a Zlínského kraje. Pojedou se čtyři etapy. První etapa dlouhá 150,8 km startuje ve čtvrtek v Prostějově a končí v Uničově. V pátek se jede 203,4 km z Olomouce až na Pustevny. Sobotní třetí etapa z Moravské Třebové na Dlouhé stráně měří 143,2 km a závěrečná etapa začínající v Šumperku finišuje v neděli navečer ve Šternberku je dlouhá 174,1 km. Svým profilem patří k těm hodně náročným závodům, v nichž mají šanci uspět jen ti opravdu nejlépe připravení jezdci.

„Jsem potěšen a velikou radost mi dělá, že novým významným partnerem závodu se stává společnost SAZKA a věříme, že společnými silami podnikneme útok k vyšším cílům. Tím mám na mysli posun našeho podniku až do kategorie World Tour,“ prozradil smělé plány zakladatel závodu Jaroslav Vašíček.

Stejně jako v loňském roce bude opět ředitelem závodu Leopold König, velká osobnost české a světové cyklistiky. Bývalý špičkový český cyklista, k jehož největším úspěchům patří sedmé místo v celkovém pořadí Tour de France v roce 2013 a šesté místo na Giro d´Italia. „Vstupujeme do nové éry a nových životních zkušeností. Velmi se na tuto práci těšíme a uvědomuji si, že máme unikátní příležitost ze SAZKA Tour udělat jednu z nejprestižnějších cyklistických akcí na světě,“ přidal Leopold König, který sám Czech Tour vyhrál dvakrát, když nejlepší byl v letech 2010 a 2013.

Na místo předsedy organizačního výboru byl jmenován Robert Kolář, člen dozorčí rady Sazky, a zakladatel závodu Jaroslav Vašíček se přesouvá na místo technického a bezpečnostního ředitele.

„Sazka se už 65 let profiluje jako hlavní partner českého sportu. Jsme rádi, že můžeme ke generálnímu partnerství Českého olympijského týmu připojit i sponzoring největšího cyklistického závodu na českých silnicích. Pevně věřím, že společně s organizátory posuneme tento renomovaný závod zase o krok dál,“ dodal k partnerství Robert Kolář, člen dozorčí rady Sazky.

Bonusem čeká obyvatele Olomouckého kraje hned při vyhlašování výsledků první etapy v Uničově příjemné překvapení. „Jsem rád, že můžeme dětem z Dětského domova Šance v Olomouci předat sedm BMX jízdních kol společně s helmami. Toto gesto se nám letos již osvědčilo na Závodu Míru U23 v Jeseníku, a proto jsme se rozhodli jej zopakovat a podpořit další dětský domov. Podpory dětí ve sportu a pohybu nikdy není dost,“ říká Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky.

Na SAZKA Tour bude startovat maximálně dvacet sedmičlenných týmů, které dle rankingu UCI a aktuální formy vybere management závodu. Celkem bude tedy bude ve startovní listině kolem 140 jezdců, nejlepších vybraných světových a českých profesionálních cyklistických družstev z World týmů, Pro Continentálních týmů. Z WorldTour týmů se zcela jistě představí Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux a Team BikeExchange.

Stejně jako v ročníku 2020, tak i letos bude oficiálním dopravcem závodů SAZKA Tour společnost Best of British Cars – Jaguar Land Rover Ostrava. Velké poděkování patří společnosti Sazka a.s., státním institucím, které finančně přispěly na realizaci akce, Národní Sportovní Agentuře, Czech Tourism, Olomouckému kraji, Moravskoslezskému kraji, statutárnímu městu Frýdek-Místek, městu Uničov, městu Štemberk a městu Šumperk.

Více informací na www.sazkatour.cz.