Nejaktuálnější letní tipy…

Prázdninový tip: Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí za svitu baterek 19. srpna

Kam se vydat uprostřed parného léta? Přece do podzemí! Příjemné klima namísto sluncem rozpálených ulic a především mnoho zajímavých informací a zážitků nabízí Plzeňské historického podzemí. Mimořádná příležitost objevittajemství labyrintu chodeb pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek se naskytne ve středu 19. srpna.

Speciální prohlídky v 17.00, 17.20, 18.20 nebo 18.40 vás zavedou i do části podzemní chodby, kterou běžně není možné navštívit. Tenhle prázdninový tip se určitě bude líbit všem členům rodiny a oceníte jej, nejen když budou venku panovat tropická vedra nebo naopak lijáky“, říká Anna Peřinová, vedoucí historických sbírek Plzeňského Prazdroje.

Prohlídkový okruh chodeb, sklepů a studní je nevšední procházkou historickým jádrem města Plzeň. Podzemní prostory už od 14. století sloužily ke skladování potravin, výrobě piva nebo jako obranný systém během dob nepokojů. Mnohde mají dvě patra a v součtu dosahují délky 13 kilometrů. Během prohlídky zjistíte, jak podzemí vznikalo, jak rozmanitě bylo využíváno, dozvíte se mnoho o životě středověkých obyvatel a prohlédnete si autentické nálezy a zákoutí, které podzemí skrývá. Plzeňské historické podzemí je přístupné z Pivovarského muzea, které rovněž stojí za návštěvu.

Více informací a online prodej vstupenek na speciální prohlídky podzemí za svitu baterek na www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/podzemi-za-svitu-baterek-4/

(Vstupenky doporučujeme zakoupit předem, neboť kapacita je omezena počtem 20 osob na prohlídku.)