Nejaktuálnější letní tipy…

Pozvánka na sportovní událost: Jičín jede

V Jičíně proběhne letos v neděli 6. září již 15. ročník cyklistického závodu Weber Jičínská 50 a 6. ročník městského běhu Weber City Run. Tradiční sportovní události, jejichž generálním partnerem je Saint-Gobain a divize Weber, výrobce a dodavatel stavebních materiálů, jsou benefiční akcí – každý, kdo pojede, nebo poběží, pomáhá a to prostřednictvím spolku Apropo, který se věnuje postiženým dětem již od roku 1996.

Již 15. ročník závodu na horských kolech Weber Jičínská 50 je určen pro široké spektrum cyklistů a cyklistek všech věkových i výkonnostních kategorií. Startuje se v 10:00 hod. na jičínském Lidickém náměstí. V tomto roce hlavní cyklistický závod odstartuje Ing. Robert Kazda, generální ředitel divize Weber. Sportovní klání je rozděleno do několika kategorií. Největší výzva bude opět 50 km dlouhá trasa, nachystána bude také poloviční fitness jízda a chybět nebudou i trasy pro děti. Závodu se tradičně zúčastní také cyklistický tým zaměstnanců firmy Saint-Gobain.

Pro nadšence běhu je pak připraven 6. ročník podvečerního běhu po městě Weber City Run, který bude odstartován v 16:00 hod. opět na Lidickém náměstí a který nabídne trasy dlouhé 5 km a 10 km. I tohoto závodu se účastní početný tým zaměstnanců Saint-Gobain, který do něj vstupuje s mottem “Trénuj, trénuj, máš na to”.

Apropo Jičín řeší problematiku dětí s postižením už od roku 1996. A pracují v něm ti, kteří věří, že lidé s postižením mají stejná práva jako ostatní, respektují jejich odlišnost a ví, že jsou to jedinečné bytosti a osobnosti jako všichni ostatní.

Více informací naleznete:

www.jicinska50.cz/

www.cityrunjicin.cz/

cz.weber