Nejaktuálnější letní tipy…

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku SS23 je tady!

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku SS23 se uskuteční od 3. do 9. září 2022 v Mystic Skateparku na Štvanici a na několika dalších lokacích v Praze.

Vstupenky jsou nyní v prodeji na serveru GoOut.


 
Hlavním přehlídkovým a eventovým prostorem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku SS23 bude od 3. do 5. září 2022 areál skateparku na ostrově Štvanice v Praze 7. Kompletní program je aktuálně k dispozici na webových stránkách akce a dnešním dnem byl rovněž zahájen i prodej vstupenek na www.goout.net.
 
Mercedes-Benz Prague Fashion Week představí kolekce návrhářů na sezónu jaro/léto 2023. 

Vedle samostatných autorských přehlídek Tobiase Schuberta, Dominiky Kozákové, Jakuba Polanky, Vandy Jandy a Liběny Rochové se mohou návštěvníci těšit také na přehlídku značky ZOOT.lab by ZOOT a tvorbu studentů tří školních ateliérů, Ateliéru designu oděvu a obuvi – UMPRUM, Technické univerzity v Liberci a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér designu oděvu. 


 
V rámci podpory mladých talentů uvede na podzimním MBPFW svou novou kolekci letošní vítěz soutěže VAN GRAAF Junior Talent Tomáš Němec a pod značkou Rubearth rovněž hostující návrhář z Madridu Gabriel Nogueiras, který do Prahy zavítá v rámci Mercedes-Benz International Designer Exchange Program. 
 
„Během čtyř přehlídkových dnů Vám představíme to nejlepší z lokální módy. Navazujeme na předešlou edici, kdy jsme poprvé a úspěšně představili nový koncept solitérních show, kde návrháři dostávají exkluzivně prostor pro vlastní scénografii, choreografii a celkovou dramaturgii,“ uvádí Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.
 
Mercedes-Benz Prague Fashion Week je nejen mimořádnou kulturně společenskou událostí, ale především představuje hlavní město jako atraktivní destinaci pro celé módní publikum. Pozornost mezinárodních médií, která je na Prahu během týdne módy upřena, do města přivádí kulturně založené návštěvníky, které zde rádi přivítáme. Právě proto se hlavní město stalo již tradičním partnerem této akce, “ říká Hana Třeštíková, radní hl. m. Prahy pro kulturu a cestovní ruch.
 
„Mercedes-Benz Prague Fashion Week je nejen nejvýznamnější módní akcí v České republice, ale je také důležitou součástí módních událostí po celém světě pod hlavičkou značky Mercedes-Benz. I proto se nám letos pro podzimní edici podařilo zajistit velmi speciální exponát: návštěvníci letošního fashion weeku se mohou těšit na „Project MAYBACH“ od Virgila Abloha,“ uvádí Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, CEO Mercedes-Benz Česká republika.

Více informací o vstupenkách, jednotlivých přehlídkách a akcích MBPFW SS23 je nyní k dispozici na www.mbpfw.com a na sociálních sítích akce.