Nejaktuálnější letní tipy…

Odpočiňte si za hranicemi. Slovensko nabídne krásnou přírodu i kulturu

Nevíte, jak naložit s pár volnými dny? Na cestu daleko do zahraničí, třeba k moři, to rozhodně není, ale zase se vám nechce trávit volný čas jen za humny? Řešení je nasnadě – co takhle vyrazit k našim východním sousedům? Všude se snadno domluvíte, nepřekvapí vás jiná kultura a zvyky a budete se cítit skoro jako doma – a přesto uvidíte tolik nového a krásného, co česká příroda a kultura nemůže nabídnout. Pár dní na Slovensku se dá strávit skutečně velmi pohodově.

Za horami

Kam jinam se vydat než právě do hor? Ty jsou totiž na Slovensku skutečně hodně jiné než u nás. Atmosféra Vysokých a Nízkých Tater na vás dýchne podobně jako v Alpách. Vždyť nejvyšší vrchol Slovenska je o tisíc metrů vyšší než naše Sněžka. Už jen kousek za hranicemi můžete vyrazit na túru na desítky vrcholů. Mezi nejoblíbenější bezpochyby patří Chopok, Kriváň, Rysy nebo Lomnický štít. Nebo zkuste nejvyšší vrchol Nízkých Tater, Ďumbier, a k tomu některou z nesmírně zajímavých jeskyní, které se v okolí nachází.

Kde si odpočinete?

Ubytovat se můžete na řadě zajímavých míst. Zkuste třeba unikátní apartmány Liptov, které vás překvapí svým neotřelým sepětím s přírodou, ale i maximálním komfortem. Toužíte po úžasných výhledech a blízkosti všech turistických atrakcí? Pak vítejte v hotelu Chopok. Užijte si relax, péči místního personálu, ale především vše, co dokáže příroda a kultura v této oblasti nabídnout. Kromě toho ochutnejte i místní speciality, které vás určitě chytnou za srdce.

Po stopách Jánošíka

Příběh slavného zbojníka je s Tatrami úzce propojen. Nesmíte tedy minout také národní park Malá Fatra, jehož centrem je obec Terchová – právě zde můžete sledovat jeho stopy a navštívit řadu míst, které jsou s jeho jménem a působením spjaty. Slovensko má prostě co nabídnout – tak neváhejte a vyrazte. I na pár dní to má smysl.

Zdroj obrázků: bikemp / Shutterstock.com, Bjornska.sk