Nejaktuálnější letní tipy…

Nadechněte se běžecké radosti. ČEZ RunTour míří na Brněnskou přehradu

Opět bude vyprodáno. 13. května se na břehu Brněnské přehrady už podvanácté rozběhne závod oblíbeného rodinného seriálu ČEZ RunTour. I tentokrát přivede na start více než dvě tisícovky běžců z řad elitních atletů, hobby sportovců i úplných začátečníků. Těšit se mohou na krásnou trať vedoucí v blízkosti vodní hladiny, na nabité zázemí plné zážitků nebo třeba na workshop o zdravém dýchání.

Malebné okolí Brněnské přehrady se opět promění v běžeckou trať – v blízkosti přístaviště už tuto sobotu odstartuje třetí letošní závod populárního seriálu ČEZ RunTour, který je oblíbený také díky své přátelské atmosféře plné úsměvů.

V moravské metropoli tuto pohodu umocní poklidné zelené okolí brněnského moře, na jehož břehu se poběží hned několikrát. Jako první se na závodní trať vydají děti, jejichž Lupilu běhy měří 500 a 1000 metrů. Dospělí účastníci si mohou už tradičně vybrat mezi závody na tři, pět a deset kilometrů.

„Máme radost z toho, že brněnský závod bude opět vyprodán,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour. „Pokud ale chcete běžet na kratší trati, máte možnost přihlásit se do závodu štafet. Ty se konají v rámci desetikilometrového běhu, jehož trať si mezi sebe rovnoměrně rozdělují dva (2×5 km) nebo čtyři (4×2,5 km) běžci,“ radí.

Start se uskuteční na dohled od jedenáctimetrové bílé Kotvy, která symbolizuje naději a připomíná návštěvu papeže Benedikta XVI. Odtud se běžci vydají k vysoké přehradní hrázi, aby pokračovali podél břehu uzavřenými městskými ulicemi a vrátili se zpět po klidných parkových cestách v blízkosti hladiny a pod korunami vysokých stromů.

Zážitky, které čekají v cíli

Hned za cílovou branou pak na účastníky čeká bohatá odměna za jejich výkony. Těšit se mohou na velkou finisherskou medaili se symbolem kotvy, na masáže od ALPY a Nadace Leontinka, na skvělé jídlo z LIDL menu, na odpočinek v relaxační zóně O2 nebo třeba na soutěže o nové špičkové boty PUMA.

Zcela speciálním zážitkem pak bude workshop o správném dýchání, který je součástí tématu duševního zdraví, jež propojuje celou tuto sezonu ČEZ RunTour. Jak dýchat, aby se vám lépe běhalo, spalo i žilo, poradí RNDr. Mgr. Rostislav Václavek, certifikovaný instruktor dýchání a otužování. V Brně bude platit, že #JERADOST BĚŽET a správně dýchat.

Běžci pomáhají nevidomým a dětem

Každý, kdo si připne na závodech ČEZ RunTour na hruď startovní číslo, pomáhá dobré věci. Padesát korun z jeho startovného totiž automaticky putuje na konto Nadace Leontinka, která podporuje mladé lidi se zrakovým postižením.

Pomoci ale mohou také ti, kteří se závodu neúčastní. A to prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem, ve které uživatelé získávají body za své sportovní aktivity, například i za cyklistiku nebo chůzi. Tyto body pak mohou přidělovat charitativním projektům, aby za ně Nadace ČEZ následně poslala finanční prostředky tam, kde jsou opravdu potřeba.

V rámci spolupráce RunTour se společností ČEZ, která je generálním partnerem seriálu, vzniká pro každý závod speciální projekt podporující dětský domov v kraji, ve kterém se konkrétní závod koná. „Děkujeme každému, kdo se rozhodne společně s námi dětem pomoci,“ říká Nikola Gunišová.

Více informací o závodě i registrační formulář najdete na www.run-tour.cz.

#JERADOSTBĚŽET

Zdroj foto: ČEZ RunTour