Nejaktuálnější letní tipy…

Lipno ožívá a po týdnech uvítá první návštěvníky

Po téměř sedmi týdnech se Lipno postupně otevírá veřejnosti. Návštěvníci se opět mohou kochat výhledy na Šumavu ze Stezky korunami stromů a od 1. května bude téměř celý areál turistům k dispozici, a to každý den. Za dodržení všech bezpečnostních opatření.

„Na opětovné otevření se těšili nejen návštěvníci, kteří se neustále dotazovali, kdy budou moci na Lipno zase vyrazit, ale i naši zaměstnanci. Přeci jenom ta nucená přestávka byla pro všechny dlouhá,“ informoval obchodní a marketingový ředitel lipenského areálu Jiří Falout. Zmínil, že ačkoliv lipenské atrakce musely být uzavřené, Lipno bez návštěvníků nebylo. „Lidé sem jezdili na kola nebo na pěší výlety k evropským přírodním unikátům. Přeci jenom procházka šumavským lesem a na čerstvém vzduchu je to, co Lipno nabízí celoročně,“ podotkl Falout.

Stezka korunami stromů, potom Království lesa a koloběžky

V provozu je nyní Stezka korunami stromů, zatím bez tobogánu. Lidé se k ní dostanou pěšky, od 1. května lanovkou Lipno Express nebo Stezka busem. „Lanovka i autobus budou od tohoto dne v provozu již každý den. Stejně jako lesní hřiště Království lesa, které mají v oblibě hlavně rodiny s dětmi,“ doplnil Falout. S prvním květnem si budou moci lidé dopřát dalšího velkého zážitku – sjezdu na koloběžkách zpět na centrální parkoviště.

Vstupenky si lidé nově koupí na samoobslužných pokladnách, umístěných na centrálním parkovišti přímo u nástupu na lanovku. Místo původních 4 pokladen mají nyní k dispozici celkem 12 terminálů. „Tento prodej jsme si vyzkoušeli v zimní sezóně a osvědčil se. Zrychlil a zjednodušil celý nákupní proces,“ nastínil Falout. Turisté si mohou koupit vstupné i přes eshop www.lipnocard.cz a pokud již mají kartu hosta Lipno.Card ze zimy, mohou z parkoviště rovnou k turniketům.

Sezóna začne také bikerům

Otevřeny budou od 1. května také půjčovny. Po jezeře se tak budou prohánět čluny z půjčovny Intersport rent Kapitanát, nacházející se v lipenském přístavu. Půjčit bude možné brusle, kolo nebo silniční koloběžky a vyrazit na výlet kolem lipenského jezera. Restaurace Energo a Šumavanka v Království lesa budou mít otevřená okénka a z nich vydávat občerstvení.

Na první klopené zatáčky a překážky se mohou těšit rovněž bikeři. Od 1. května se totiž rozjede lanovka Promenádní, která lipenský bikepark obsluhuje. „A s ní i oblíbený sjezd lesem – floutrejl. Do začátku letních prázdnin zatím pouze o svátcích a víkendech, od července pak každý den,“ dodal Falout.

Bezpečnostní opatření

Letošní letní sezónu zahájí Lipno za dodržování všech bezpečnostních opatření. „Na pokladnách jsou lidem k dispozici desinfekce. Půjčované věci jsou vydesinfikované a vždy po vrácení projdou další desinfekcí. Desinfikují se také madla lanovky a vždy po ukončení provozu dojde k desinfekci všech sedaček. Jsme také rádi, že návštěvníci dodržují hygienická pravidla a chodí po Lipně se zakrytými ústy a nosem,“ dodal Falout. Zavřeny zůstávají nadále bazén Aquaworld Lipno a kemp Modřín.