Nejaktuálnější letní tipy…

Lipenská Stezka korunami stromů se v pondělí otevře návštěvníkům

Nad lipenskou přehradou začíná jarní sezóna, a to včetně otevření oblíbené Stezky korunami stromů. Majestátní věž s bezbariérovou cestou k vrcholkům šumavského lesa bude od pondělí oficiálně otevřena. Ke vstupu, který se nachází v nadmořské výšce 901 metrů nad mořem, vyveze návštěvníky zatím jen Stezkabus, zato v prvních dnech zcela zdarma.

Po dlouhých týdnech, kdy byly dveře lipenské Stezky zamčené, se opět otevírají a tentokrát už snad pro letošní rok napořád. Stezka bude otevřená denně od 10 do 18 hodin, navíc od pondělí 12. do pátku 16. dubna bude všechny návštěvníky vozit Stezkabus zdarma. Vstupenky bude možné zakoupit přímo v pokladně Stezky nebo pohodlně a vždy bez fronty v e-shopu www.lipnocard.cz

Od soboty 17. dubna bude již probíhat standardní, a tedy zpoplatněný provoz Stezkabusu a vstupenky budou k zakoupení nejen online, ale také v prodejně Intersort u centrálního parkoviště. Tam sice nyní probíhají stavební práce, ale jeho provoz je zachován.

Musím přiznat, že se na první návštěvníky po měsících nekonečných příprav a čekání, jak naše vláda umožní či neumožní lidem fungovat, opravdu těším. Stezka bude od pondělí k dispozici všem, kteří zavítají za námi do šumavských lesů a budou chtít trochu nadhledu nad událostmi posledních měsíců,“ těší se jednatel Stezky korunami stromů Matěj Kratochvíl.

Stezka korunami stromů bude prvním otevřeným subjektem po vládních restrikcích nad lipenskou přehradou, ale jistě ne na dlouho. Věříme, že začátkem května se k ní přidá velké lesní hřiště Království lesa a postupně i Lanový park, půjčovny kol a koloběžek i lanovky Bikeparku. Na všech provozech, stejně tak jako na Stezce korunami stromů budou platit aktuální epidemická opatření, jako je nošení roušek, používání dezinfekce a dodržování rozestupů.