Nejaktuálnější letní tipy…

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Těšit se můžete na gurmánský zážitek ze všech koutů Evropy, živá hudební vystoupení, doprovodný program pro malé i velké a úchvatný pohled na Prahu z terasy Belvederu

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Poslední červnový víkend se Královská zahrada Pražského hradu promění v jedinečnou Garden Party. Od pátku 28. do neděle 30. června zde více než tři desítky vystavovatelů naservírují vybrané delikatesy ze všech koutů Evropy. Nebude chybět bohatý doprovodný program, včetně hudebních vystoupeních místních i evropských umělců, jako jsou Duo Duko, Charlie and the Chocolates, Ondřej Štveráček Jazz Trio, Petra Erneyi Jazz Trio a Lače Manuša a Tibor Žida. Pro děti bude připraven také zábavný program, včetně show populárního Pana Kravaty v sobotu dopoledne. Školáci si navíc mohou za svou celoroční píli odnést sladkou odměnu.

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

Festival je novým projektem, který nejen slaví letošní 20. výročí vstupu České republiky do Evropské unie, ale také přináší do Královské zahrady jedinečnou atmosféru, včetně skvělé příležitost ochutnat rozmanité evropské delikatesy. Speciálním hostem budou oblíbené Francouzské trhy, které jsou známé svým šarmem a bohatou nabídkou autentických pokrmů.

Královská zahrada Pražského hradu se promění v jedinečnou Garden Party

„Navazujeme na dlouhou tradici Francouzských trhů, které se letos představí v roli speciálního hosta festivalu Garden Party. Tento koncept pohodlně pojme rostoucí počet návštěvníků. Rozšířená nabídka vystavovatelů uspokojí chutě širšího publika a nabídne i další evropské lahůdky, jako jsou francouzská vína a sýry, irské ústřice, řecké olivy, španělská šunka, italská káva, pasta nebo různé slovinské speciality. Nebudou chybět ani oblíbené francouzské tradice, ochutnávka šneků a nabídky původních francouzských trhů,“ říká Thomas Bouton, zakladatel a hlavní organizátor pražské Garden Party.

Původně renesanční Královská zahrada se díky své poloze stane oázou klidu v centru Prahy vybízející k tomu, užít si relaxaci v trávě se sklenkou bublinek, kvalitního vína, cideru nebo třeba crémantu. Bývalé středověké vinice ve stínu Pražského hradu vytvářejí ideální kulisy pro Garden Party s vybranými evropskými specialitami. Pro vstup doporučujeme využít přístup do zahrad z tramvajové zastávky linek 22 a 23 Královský letohrádek nebo Pražský hrad.

Zahrada Pražského hradu bude pro návštěvníky festivalu otevřena od pátku 28. do neděle 30. června, každý den od 10 do 20 hodin. Vstupné je 150 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma.

Program a kompletní seznam vystavovatelů naleznete na: www.praguegardenparty.cz.

Zdroj foto: Prague Garden Party