Nejaktuálnější letní tipy…

Karlínské KRO Bistro & Bar hlásí návrat křenovky na letní menu

S příchodem kalendářního léta se v KRO Bistro & Baru, který nedávno oslavil své první narozeniny, opět obměnilo menu. To se aktualizuje pravidelně, aby odpovídalo danému ročnímu období a surovinám, jež jsou právě k dispozici v té nejčerstvější podobě. Hosté tak mohou ochutnat novinky, ale i přivítat staré známé. Na menu se totiž vrací signature pokrm hovězí v křenové omáčce, s nímž karlínské KRO zaujalo před rokem.

Na jídelním lístku zůstávají také některé stálice, jejichž základ je vždy stejný a střídají se jen sezónní ingredience, které celý pokrm doplňují. Změn se tak dočká tatarák, který nově doplní marináda z pečených rajčat a nakládaná šalotka. Smažené kuře v housce vyletní pažitková emulze s medvědím česnekem a hovězí v chlebu nahradí hovězí ve focaccie s nakládanou cuketou a ajvarem. 

Na lístku se objevuje také několik novinek. Z předkrmů to jsou kuřecí stripsy naložené do směsi misa, žloutků a jogurtu a poté obalené a osmažené ve strouhance z tapiokové mouky. Stripsy se podávají s majonézou z konfitovaného česneku. Druhou novinkou mezi předkrmy jsou nachos z bramborových placek s rajčatovou salsou a kimchi solí. 

Na menu nechybí ani tentokrát vegetariánský special v podobě grilovaného květáku s omáčkou ze zrajícího sýru, nakládanou šalotkou, koprem a chlebovým crumblem. Sladkou tečku lze vybrat ze dvou dezertů: vanilkový krém s jahodami, hořkou čokoládou s mandlemi a estragonem, nebo pošírované meruňky s medovým krémem a zmrzlinou ze syrovátky.

Méně je více

Barová část KRO Bistro & Baru prošla lehkou obměnou konceptu. Na hosty i nadále čekají signature koktejly, na které se chce šéfbarman Pavel se svým týmem nyní soustředit a věnovat jim veškerou péči. Aby toho docílili, rozhodli se omezit „podpultovou“ nabídku dalších koktejlů. K dostání jsou tedy pouze drinky uvedené na menu. 


Jejich výběr se však rozšířil a nabídka nově obsahuje okolo dvaceti koktejlů, vyladěných do posledního detailu. Mezi novinky patří například čepované Clarified Tap Mojito (rum Diplomático Mantuano, mátovo-limetkový cordial, Vetiver esence), Fizzy Strawberry (jahodo-estragonový shrub sorbet, šumivé víno, nakládaná jahoda), Bay Leaf Martini (gin Garage 22, Martini Ambrato, fermentovaná rajčatová voda, bobkový list, křenový olej), Cherry Batanga (tequila Cazcabel Blanco, višňová šťáva, Luxardo Maraschino, Mio Mio Cola) a Rhubarb Cosmopolitan (KRO lemon vodka, rebarborový cordial a vermut Dolin Dry).

Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo dávají přednost nealkoholickým drinkům. Pro ně vznikly nové drinky kombinující suroviny: rebarbora-ibišek-zázvor, cold brew-grapefruit-bezinka a spojení okurky a octu na pití z Utopie.

Přes léto se v Karlíně také protáhla otevírací doba, a to až do půlnoci od čtvrtku do soboty. Kuchyň v tyto dny funguje až do 22 hodin.

O KRO

Myšlenka KRO Kitchen se zrodila v hlavě Vojty Václavíka. Ten před otevřením vlastního podniku vařil v norské michelinské restauraci Fauna a po návratu do Čech se stal šéfkuchařem restaurace Hergetova Cihelna. Tým okolo bistra zaměřujícího se na grilovaná kuřata a vegetariánská jídla se začal brzy rozrůstat a také se objevily nové příležitosti a prostory. Vojta a jeho crew neváhali a během dvou let vedle KRO Kitchen vybudovali také pekárnu KRO Bakery, kavárnu KRO Coffee a zatím nejnovější KRO Bistro & Bar.

KRO Bistro & Bar

Sokolovská 79

Praha 8

Otevírací doba: Po-St 11-15 / 16-22, Čt-Ne 11-15 / 16-00

www.krokitchen.cz

Zdroj foto: KRO Bistro & Bar