Nejaktuálnější letní tipy…

Kam s dětmi o prázdninách v Praze? Na střechu libeňské Galerie Harfa!

Každoroční problém, jak během prázdnin zabavit děti v metropoli, letos řeší Léto na střeše. Do nového multifunkčního prostoru na střeše Galerie Harfa v Praze – Libni totiž v červenci a srpnu míří Michal Nesvadba, Majda z Kouzelné školky, Maxim Turbulenc a další oblíbenci dětí. Terasy Harfa jsou místem zaslíbeným zábavě pro všechny generace, výtečnému jídlu a pití, jehož návštěvu navíc můžete spojit s nákupy a dalšími praktickými záležitostmi.

Prázdninový program Léto na střeše je v plném proudu. Vúterý 21. července Michal Nesvadba dětem naservíruje legrační pokrmy – zábavné a zároveň poučné představení Michal k snídani začne v 17 hodin. Oblíbená dvojka Myš & Maš s písničkami, tancováním, zpíváním a soutěžemi to na střeše Harfy rozjede 26. července od 16 hodin. Hned následující den 27. července je vystřídá Jeníček, Mařenka a další hrdinové Perníkové chaloupky v loutkové pohádce divadla Zuzany Fricové. Daník, Ajfel a Timi – všichni tři členové skupiny Maxim Turbulenc přijdou v neděli 2. srpna od 16 hodin zahrát a zazpívat Jede jede mašinka, Polámal se mraveneček, Sluníčko a další hity v diskotékových aranžích. Herečku, zpěvačku a moderátorku Magdalenu Reifovou děti dobře znají z pořadu České televize Kouzelná školka, osobně se s ní mohou setkat v neděli 9. srpna od 16 hodin v rámci Odpoledne s Majdou. Parta „usmrkánků“ z Divadla rozmanitostí v Mostě zahraje pro všechny malé i velké „smrkáče“ na koncertě Nedloubej se v nose v neděli 23. srpna od 16 hodin. Konec prázdnin dětem v neděli 30. srpna od 16 hodin zpříjemní dívčí skupina Lollipopz, která má svůj vlastní pořad na Youtube s názvem Lollymánie.

A rodiče? Také na ně čeká na Terasách Harfa atraktivní sestava hostů Léta na střeše: rocková legenda Kamil Střihavka s kapelou The Leaders (20. 7., 19.30), písničkář František Nedvěd (22. 7., 19.00),skupina Pangea – The Beatles Revival Band (23. 7., 19.00),módní návrhářka Josefina Bakošová s herečkou Ester Geislerovou (28. 7., 19.00), skupiny ABBA CZ (29. 7., 19.00) a Yo Yo Band (30. 7., 19.00).

Na Terasách Harfa si pod otevřeným nebem společně s dětmi vychutnáte nejen kulturní zážitky, ale také speciality z celého světa. Součástí nového street food konceptu jsou renomované restaurace a pop-ups: Funny Fries s holandskými hranolkami v kombinaci s čerstvými domácími omáčkami. Vyhlášený koktejlový bar Le ValmontSoup2go se zdravými vegetariánskými polévkami v jedlém chlebovém kelímku. Regal Burger s delikátními burgery, hot dogy a párky v rohlíku výhradně z čerstvých surovin. La Patrona reprezentuje 100% autentickou mexickou kuchyni v jednoduchém street-food stylu. K8 Coffee s tou nejlepší kávou a zmrzlinou a také s unikátní kávou v kornoutku neboli “coffee in a cone”. GRILL GRILL láká na letní středozemní chutě – od tradiční pljeskavice přes pověstné balkánské saláty až po méně známé italské Arrosticini.

V obchodním centru Galerie Harfa jsou k dispozici prodejny mnoha značek, takže na jednom místě můžete rovnou pořídit také potřebné vybavení pro děti, ať už na prázdniny nebo na nový školní rok. Třeba kvalitní dětské boty nabízí DEICHMAN, CCC, BAŤA, Solo Mio, odolné oblečení pro malé sportovce najdete v Intersportu, Alpin Pro či A3 sportu.