Nejaktuálnější letní tipy…

Hotel Don Giovanni slaví 30 let: Jak se v letech proměnil luxusní hotel nad Prahou

Svět elegance a umění, právě tak by se dal popsat hotel Don Giovanni, pražská perla pojmenovaná po Mozartově slavné opeře. Luxusní čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na místě, kde se Žižkov setkává s Vinohrady a Strašnicemi, letos slaví významné kulaté jubileum. Přesně před 30 lety byla budova postavena pod rukama architekta Iva Nahálky.

Hotel Don Giovanni má poměrně zajímavou historii. V minulosti totiž pozemek patřil Praze 3, politický duel mezi KSČM a tehdejší pravicí ovšem rozhodl o jeho osudu, kdy byla parcela prodána rakouské firmě za 80 milionů korun. Následně se rozběhla v roce 1993 stavba budovy a o dva roky později, 1. května 1995, se na tomto místě otevřel zcela nový unikátní hotel.

Původním vlastníkem byla rakouská společnost Rogner, v roce 1999 se však objevil nový hráč, německá společnost Dorint, která se stala 50% vlastníkem a hotel tak získal nový název Rogner Dorint Don Giovanni. Od března 2000 se stal Don Giovanni součástí největšího německého hotelového řetězce Dorint Hotels & Resorts. Přístavbou kongresového centra se DG dostal do kategorie kongresových hotelů a prosperoval. Finanční krize roku 2008 však přinesla zlom a postupně zhoršené výsledky, což vedlo v roce 2016 k jedné z největších hotelových transakcí tehdejší doby v řádu mnoha stovek milionů korun. Kupcem byla česká hotelová společnost Czech Inn Hotels a skupina mezinárodních investorů. Tehdy nepříliš významná hotelová skupina, dnes největší na území České republiky – Czech Inn Hotels se tak ujala kormidla. Došlo i k návratu k původnímu názvu Don Giovanni Hotel Prague.

Unikátní je především architektura hotelu, která z venku připomíná motýla a vevnitř divadelní scénu. Skleněná socha v jejím středu připomíná zlomené srdce, symbol tragických vztahů, které Don Giovanni zanechával ve své stopě. Hotelové salónky potom ožívají jmény postav z opery Don Giovanni, vytvářejíce atmosféru plnou dramatického napětí a vášně. Vitríny jsou plné originálních kostýmů herců z premiérového představení, které dodávají místu autenticitu. A nad vstupním schodištěm visí srdce, puklé a vytvořené z keramiky a kovu, dílo výtvarníka Laštovičky, které připomíná neustále pulzující drama. V hotelu se dále nachází unikátní architektonický „Akustický bod“. Tento fascinující prvek, který je zasazen do srdce hotelového komplexu, je mistrovským dílem akustického designu. Jeho precizní umístění a konstrukce umožňují, aby se zvuk odrážel a šířil ve výjimečně čisté formě. V prostoru „Akustického bodu“ tak můžete zažít jedinečnou zvukovou zkušenost, ať už jde o poslech hudby, promítání filmu nebo dokonce projevy mluveného slova. Tento prvek vytváří ideální podmínky pro různé kulturní akce a setkání, od koncertů klasické hudby až po autorská čtení. Hotel tak nabízí nejen komfortní ubytování, ale také neopakovatelné zážitky pro milovníky zvuku a kultury. Po Kongresovém centru je aktuálně Hotel Don Giovanni jedno z nejvíce vyhlášených a největších míst pro pořádání akcí v celé České republice. V budově se nachází celkem 15 sálů různých velikostí až pro 1000 osob, z čehož největší sál pojme až 500 hostů.

V současné době hotel mimo jiné provozuje také oblíbenou restauraci Allegretto, která je otevřena pro hosty i pro veřejnost. Sezonní menu sestavené šéfkuchařem Janem Volavkou reflektuje nejčerstvější lokální suroviny a aktuální kulinární trendy. Denní business obědová nabídka nabízí rychlé a zdravé možnosti pro ty, kteří jsou na cestách nebo hledají chvíli klidu během pracovního dne. Pro náročnější hosty je v nabídce Michelinské menu – designované italským šéfkuchařem Angelem Sabatellim, které zde tento michelinský kuchař vařil při oslavách 30 let od založení hotelu.

TIP: Don Giovanni hotel slaví 30. let. Využijte promo kód DG30 a získejte slevu 30 % na Executive pokoj!

Zdroj foto: CZECH INN HOTELS