Nejaktuálnější letní tipy…

Festival zvířecích piv Zoo Praha už tuto sobotu

Toulavej pes, Zlatá kráva či Trilobit – taková zvířata byste v Zoo Praha hledali marně. Už v sobotu se s nimi ale seznámíte v zahradách Trojského zámku, kde se bude od 10 do 22 hodin konat Festival zvířecích piv. Na prvním ročníku dobročinné akce ochutnáte celou řadu piv se zvířecími názvy, těšit se můžete na soutěže, koncerty i zajímavé rozhovory nejen o pivu. Kromě jedinečné skleničky si navíc odnesete dobrý pocit. Z výdělku budou těžit ohrožení tasmánští čerti.

Pivem na pomoc ďáblům – to by mohlo být motto tohoto příjemného happeningu. Z každé vstupenky v ceně 200 Kč totiž půjde polovina částky na ochranu ďáblů medvědovitých na Tasmánii,“ osvětluje charitativní přesah festivalu jeho organizátor, odborný poradce pro PR a marketing Zoo Praha Vít Kahle.

Ďáblové totiž trpí vysoce nakažlivou rakovinou obličeje, která decimuje jejich populaci v přírodě. Sbírka Zoo Praha Pomáháme jim přežít přispívá na Tasmánii mimo jiné na vývoj život zachraňující vakcíny. Impulzem pro vznik festivalu byl i úspěch Ďáblova piva, které vyprodukovala Zoo Praha s pivovarem Raven v loňském roce a které bude na festivalu rovněž k dostání. Výtěžek z jeho prodeje putuje pravidelně na zmíněnou sbírku. I tentokrát tak spojí milovníci piva příjemné s velmi prospěšným.

V ceně vstupenky je i sklenice s emblémem festivalu. S tou budete moci obcházet jednotlivé stánky bezmála dvou desítek řemeslných pivovarů a ochutnávat jejich piva se zvířecími názvy.

Program ale nepotěší jen pivaře – už téměř letní atmosféru doplní koncerty, rozhovory či „ďábelské“ soutěže. Publikum rozproudí svou energickou hudbou Laura a její tygři či Děda Mládek Illegal Band, zajímavé povídání se zástupci pivovarů i Zoo Praha si přichystá moderátor Jan Kovařík, k příjemnému rázu akce přispějí stánky s pestrým občerstvením a řadou aktivit či kvízů pro malé i velké. Děti budou mít vstup zdarma.

Pro maximální pohodlí všech rodičů jsme také připravili speciální prohlídky Zoo Praha pro děti. Během festivalu je tak můžete svěřit našim průvodcům, kteří je mezitím vezmou na procházku po zoo.

Vstupenky na festival jsou v prodeji na webových stránkách: https://vicenezvstupenka.zoopraha.cz/

Rezervovat termín prohlídek Zoo Praha pro děti můžete níže:

Prohlídka od 11.00: https://forms.gle/2WDktMmgJzmrTB1a6

Prohlídka od 14.00: https://forms.gle/5SdRrDns7wS1DGkg6

Harmonogram Festivalu zvířecích piv:

10.00 Otevření areálu Trojského zámku

11.00 První prohlídka Zoo Praha pro děti

12.00 Rudy musil & spol (jazz, pop)

13.50 Oficiální zahájení akce, kvízová soutěž, pivní ankety

14.00 Druhá prohlídka Zoo Praha pro děti

14.30 Děda Mládek Illegal Band (country rock)

16.00 Narážení samospádu – sudu pivovaru Raven se zástupci Zoo Praha, Galerie hl. m. Prahy, Městské části Troja aj.

16.30 Rozhovor se organizátorem festivalu Vítem Kahlem o fundraisingu na podporu ďáblů medvědovitých a dalších ohrožených druhů zvířat

16.45 Povídání o ďáblech, vombatech i luskounech a dalších jedinečných zvířatech Zoo Praha s chovatelem Davidem Valou

17.00 Bez klobouku bos (kapela Antonína Vaidla, kurátora ptáků Zoo Praha)

18.30 Představení pivovarů, rozhovory s jejich zástupci

19.00 Vyhodnocení kvízové soutěže a pivní ankety

19.30 Laura a její tygři (funk, soul, jazz i pop v režii legendární kapely)

21.00 – 22.00 Reprodukovaná hudba a postupné ukončení festivalu

Sledujte aktuální informace i na oficiální události na Facebooku: https://fb.me/e/4GkXbGw9p