Nejaktuálnější letní tipy…

Dolní Morava otevírá traily pro cyklistické začátečníky i protřelé jezdce

Zažijte radost z jízdy na kole! Nezáleží na vašem věku, jízdních schopnostech, zkušenostech nebo fyzičce. Nové traily na Dolní Moravě potěší každého milovníka cyklistiky.

„Traily jsou speciálně upravené stezky určené pro kola. Na Dolní Moravě jsme nyní otevřeli rovnou tři – Selský flow trail, Lesní trail a Mamutí trail. Každý je určený jiným jezdcům a celkově mají délku 12 kilometrů,“ vysvětluje Jitka Kadlčková z Horského resortu Dolní Morava.

Začínající jezdci a rodiny s malými cyklisty si užijí Selský flow trail. Jde o nenáročnou a bezpečnou trasu s mírnými boulemi a klopenkami. Trať dlouhá 7 kilometrů vede od Stezky v oblacích dolů do dolnomoravského údolí. Po cestě můžete obdivovat horskou krajinu a výhledy na přilehlé kopce.

Lesní trail má strmější sklon a v délce 3,1 kilometrů nabízí jezdcům větší dobrodružství. Je prošpikovaný klopenkami, přejezdy, dropy nebo skoky s lavicí. Nemusíte se však bát drsné trasy. Lesní trail má bezpečný povrch, nicméně není to nic pro amatéra či občasného milovníka jízdy v přírodě.

Mamutí trail je určený zkušeným bikerům a skutečným profesionálům. Nabízí ostré sjezdy a kombinuje terénní vlny, klopenky, dřevěné lávky i technické skoky. Jedná se o pořádnou cyklistickou výzvu v délce 2,8 kilometrů.

Na projížďku po jakémkoli trailu nepotřebujete ani vlastní kolo. Můžete si ho půjčit na Dolní Moravě, takže můžete hodit za hlavu starosti o převoz, technický stav nebo zabezpečení. Nyní je navíc možné si kolo rezervovat dopředu online. Zvolíte si to pravé přesně pro sebe pěkně pohodlně z domu,“ dodává Jitka Kadlčková.

Zbývá dodat, že nahoru s kolem vás vyveze lanovka vybavená speciálními držáky, na které si sami zavěsíte kolo a necháte se unášet vzhůru až do nadmořské výšky 1.116 metrů přímo ke startovací bráně. Zde začíná vaše dobrodružství. Cenově zvýhodněné bikepasy doporučujeme koupit předem online na eshopu.

Vyberte si své cyklistické dobrodružství, kolo, na kterém se vyřádíte, ubytování a další zážitky na webu Dolní Moravy.