Nejaktuálnější letní tipy…

ČEZ RunTour přivezla k Brněnské přehradě parník radosti

Ani déšť nesmazal úsměvy více než dvěma tisícovkám běžců, kteří se v sobotu 13. května postavili na start závodu ČEZ RunTour. U Brněnské přehrady se běželo už pojedenácté. A opět bylo vyprodáno! Kromě krásné trasy v pohodovém prostředí si celé rodiny s dětmi užily bohaté zázemí či přednášku o zdravém dýchání.

Nejprve se nad Brněnskou přehradou rozezněla kapela Queen, která startuje každý závod oblíbeného rodinného seriálu ČEZ RunTour. A potom už zazněly startovní výstřely, a to hned několik!

Po dětských Lupilu bězích na 500 a 1000 metrů se na své tratě vydali dospělí. Jako první běželi účastníci tříkilometrového závodu, jehož vítězi se stali Ondřej Michalec a teprve 10letá Martina Chudová. Nejvíce běžců si už tradičně vybralo závod PUMA RUN 5 KM, po kterém si velkou finisherskou medaili se symbolem zdejší kotvy pověsilo na krk přes 600 běžců. Nejrychleji z nich běželi Jana Kovandová a již tradiční vítěz Erik Machů.

Závodní program uzavřel závod ČEZ RUN 10 KM, při kterém běžci absolvovali dva okruhy vedoucí přes přehradní hráz podél klidné hladiny Brněnské přehrady, po parkových cestách pod košatými stromy i uzavřenými ulicemi v Kníničkách. Cílovou branou proběhli jako první Vojtěch Bárta a slovenská olympionička Katarína Pejpková.

Pro zdravý nádech

Kromě finisherské medaile a nových zážitků si mohli běžci odnést ze závodu také zkušenosti, které se odrazí na jejich zdravotním stavu i psychické pohodě. Součástí doprovodného programu byl totiž workshop Rostislava Václavka, certifikovaného master instruktora dýchání a otužování, který se při něm zaměřil právě na zdravé a funkční dýchání. „Funkční dýchání slouží k tomu, aby vám bylo radostněji v životě, v pohybu i v běhu,“ vzkazuje všem běžcům, kteří si mohou poslechnout jeho rady také ve video kanálu Dýchánky na YouTube.

Stalo se tak v rámci tématu duševního zdraví, kterému pořadatelé věnovali celou tuto sezonu – pro každý z osmi letošních závodů připravili jedno speciální téma z této oblasti.

Pro účastníky závodu i jejich doprovod bylo tradičně připraveno bohaté zázemí. Na břehu Brněnské přehrady se mohli odměnit za svůj výkon skvělým jídlem z LIDL menu, masáží od ALPY a Nadace Leontinka nebo odpočinkem v relaxační zóně O2. Mohli se ale pokusit vyhrát také špičkové PUMA nebo se dobít energií pomocí sportovních doplňků stravy ve stánku Edgar power.

Běžíme a pomáháme

Více než dva tisíce běžců stálo na startu, více než dva tisíce tak pomohlo dětem a nevidomým mladým lidem. Z každého startovného totiž dostane 50 korun Nadace Leontinka, která pomáhá právě jim.

Všichni běžci po celém Česku mají zároveň možnost pomoci dětem v dětských domovech díky aplikaci EPP – Pomáhej pohybem, ve které uživatelé získávají body za své sportovní aktivity. Tyto body pak mohou přidělovat charitativním projektům, aby za ně Nadace ČEZ následně poslala finanční prostředky tam, kde jsou opravdu potřeba. „V rámci spolupráce našeho seriálu se společností ČEZ tentokrát vznikl speciální projekt na podporu Dětského domova Dagmar Brno, kde finanční podpora od Nadace ČEZ umožní dětem zažít dobrodružství i čas v přírodě. Vybralo se krásných 70 000 Kč,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

Chcete se příštího závodu ČEZ RunTour zúčastnit také? Uskuteční se už 27. května v Ústí nad Labem. Kompletní termínovou listinu i registrace najdete na www.run-tour.cz.

#jeradostběžet

Zdroj foto: ČEZ RUN TOUR