Nejaktuálnější letní tipy…

Běžecký závod ČEZ RunTour zakončil sezónu v Pardubicích

Rodinný běžecký závod ČEZ RunTour zakončil sezónu vyprodaným závodem v Pardubicích!

V sobotu 16. října proběhl v Pardubicích rodinný běžecký závod ČEZ RunTour. Zázemí a trať na dostihovém závodišti Velké Pardubické vytvořili skvělou kulisu a běžci si mohli zkusit zaběhnout netradiční krosovou trasu po místech, kde běžně běhají koně. Tento závod, který zakončil letošní běžeckou sezónu přilákal více než 1600 závodníků – od těch nejmenších až po veterány.

Po roční pauze se tak do Pardubic vrátil tradiční a oblíbený běžecký závod ČEZ RunTour. Ten je známý svoji skvělou atmosférou a radostí z běhu, kterou přináší všem začátečníkům, hobíkům a rodinám s dětmi. Na dostihovém závodišti Velké Pardubické odstartoval poslední závod jubilejního 10. ročníku tohoto slavného běžeckého seriálu a běžci si mohli znovu zaběhnout trasy dlouhé 3, 5 a 10 KM. Nechyběly ani dětské závody s Rákosníčkem na 500 a 1000 metrů.

Celý závodní den se konal od 9:00, kdy odstartovaly dětské běhy až do 16:00, kdy proběhlo vyhlášení vítězů dospělých závodů a celkových vítězů seriálu. Na pódiu nechyběl ani elitní běžec Jiří Homoláč, který se na start ČEZ RunTour postavil po 6 letech a vyhrál závod na 10 KM.

Závody ČEZ RunTour mají i charitativní rozměr. 50 Kč z každého startovného putuje na konto Nadace Leontinka, která pomáhá zrakově postiženým mladým lidem a dětem. Navíc díky generálnímu partnerovi Skupině ČEZ a jejich aplikaci EPP Pomáhej Pohybem, je ke každému závodu vypsaný projekt, na nějž mohou běžci používáním EPPky vyběhávat body a pomoci vybrat stanovený finanční příspěvek.

„S naší aplikací EPP Pomáhej pohybem není závodění jen o tom být v cíli první. Jsme rádi, že můžeme sportovcům kromě skvělého sportovního zážitku z netradiční trasy v Pardubicích přidat ještě dobrý pocit z pomoci potřebným. Děkujeme desítkám závodníků, kteří se do toho v Pardubicích pořádně opřeli a svým pohybem přes aplikaci EPP Pomáhej pohybem podpořili Domov pro seniory Sloupnice, kterému budou nakoupena polohovací lůžka. Celkem jste pro ně vysportovali přes 80 tisíc korun. Do naší výzvy pomáhat pohybem se může zapojit úplně každý. Nejen na závodech, ale kdykoliv máte chuť se hýbat,“ vysvětluje ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Pokud byste chtěli zažít skvělou atmosféru ČEZ RunTour, budete si nyní muset chvíli počkat. Sezóna 2022 odstartuje na začátku dubna závodem v Českých Budějovicích. Registrace na novou sezónu budou spuštěny 26. října ve 12 hodin na webu www.run-tour.cz. V roce 2022 na vás čekají nové kategorie, nové služby a krásné netradiční kovové medaile! Neváhejte a registrujte se. Přijeďte se i vy na vlastní kůži přesvědčit, že s ČEZ RunTour je radost běžet!

Více o projektu EPP Pomáhej pohybem: www.pomahejpohybem.cz